Strona głównaEmeryturaBez kolejek w ZUS tylko w poniedziałki

Bez kolejek w ZUS tylko w poniedziałki

Od kilku miesięcy wszystkie placówki ZUS w poniedziałki pracują do godziny 18.00 i chociaż na Dolnym Śląsku sale obsługi przyjęły w tym roku prawie półtora miliona klientów - to w poniedziałki po południu – świecą pustkami.
Bez kolejek w ZUS tylko w poniedziałki [Kolejka, © connel_design - Fotolia.com] – Nasi pracownicy siedzą i czekają na klientów – mówi Iwona Kowalska regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Często bywa tak, że dyżurujących pracowników jest więcej niż klientów a bywają poniedziałki, kiedy w popołudniowych godzinach na sali nie pojawia się dosłownie nikt. Z tego wynika, że to doskonały czas na załatwianie swoich zusowskich spraw sprawnie i bez kolejek – dodaje Kowalska.

Od 1 września ZUS wprowadził wychodząc z założenia, że skoro wiele osób pracuje coraz dłużej to trudno im załatwić cokolwiek w urzędach, gdy zamykają swoje podwoje o 16.00.

– Jesteśmy instytucją usługową dla społeczeństwa, dlatego chcemy zapewnić naszym klientom niezbędny komfort czasowy – uzasadnia rzeczniczka wprowadzane zmiany w zakresie godzin pracy sali obsługi klienta.

Niestety jak na razie niewielu klientów ZUS korzysta z możliwości odwiedzenia Zakładu po południu.

Część osób korzysta z możliwości załatwiania swoich spraw drogą elektroniczną. Taka forma kontaktu z ZUS jest możliwa dzięki Platformie Usług Elektronicznych - wystarczy założyć sobie żeby nie wychodząc z domu uzyskać np. zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami lub sprawdzić wysokość swojej przyszłej emerytury. Z możliwości załatwiania spraw „przez komputer” szczególnie chętnie korzystają przedsiębiorcy, którzy cenią własny czas i nie chcą go marnować na stanie w kolejkach.

– Elektronicznego kontaktu nie unikają ludzie młody, osoby starsze nadal wolą przyjść do nas osobiście te właśnie osoby zapraszam w poniedziałek, kiedy jest u nas zupełnie pusto – dodaje Kowalska.

Platforma Usług Elektronicznych ZUS

PUE to nic innego jak możliwość załatwienia spraw i uzyskania informacji na swój temat za pośrednictwem Internetu w wygodny, sprawny oraz bezpieczny sposób. Założenie konta trwa tylko chwilę. Można to zrobić osobiście w ZUS, ale także przez Internet.

Wystarczy wejść na stronę www.zus.pl – tam otrzymuje się login i ustala hasło. Gdy robimy to samodzielnie musimy jednak potwierdzić nasz profil w ZUS. W tym celu należy udać się do jakiejkolwiek placówki ZUS z ważnym dokumentem tożsamości (dowodem osobistym lub paszportem). Po aktywacji konta uzyskuje się dostęp do wszystkich swoich danych związanych z (np. zwolnieniami lekarskimi). Jeśli ktoś chce skorzystać z pomocy może od razu odwiedzić najbliższą placówkę ZUS, w której konsultant założy konto na PUE, wystarczy mieć przy sobie dowód lub paszport.

ZUS

Tagi: pue zus, kolejki, zus

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • eGospodarka.pl
  • EWST.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X