Strona głównaEmeryturaCzy będzie zmiana w zasadach waloryzacji rent i emerytur?

Czy będzie zmiana w zasadach waloryzacji rent i emerytur?

Szef Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Marek Kuchciński twierdzi, że uzgodniono już zasady zmiany waloryzacji rent i emerytur, poczekać trzeba natomiast na decyzję rządu i wyliczenia ministra finansów.
Wprowadzenie kwotowej waloryzacji świadczeń ma na celu przyśpieszenie wzrostu najniższych rent i emerytur. Aktualnie obowiązująca waloryzacja procentowa związana ze wzrostem cen powoduje, iż najwięcej zyskują najbogatsi emeryci.

Prawo i Sprawiedliwość proponuje, aby świadczenia wszystkich emerytów zwiększały się w taki sam sposób. Chociaż Liga Polskich Rodzin postulowała dotychczas wprowadzenie dodatku senioralnego Roman Giertych deklaruje poparcie propozycji zmiany waloryzacji świadczeń. Wicepremier zapowiedział również konsultacje z przedstawicielami innych ugrupowań.

Pomysł zmian w zasadach waloryzacji znalazł poparcie również u posłów Samoobrony, choć jak mówi Janusz Maksymiuk nie ma pewności czy reformę uda się wprowadzić w życie już w przyszłym roku.

Gotowość do rozmów deklarują przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, choć według Zbigniewa Chlebowskiego z PO ich podstawą powinny być wyliczenia rządu i projekt ustawy przyjęty przez Radę Ministrów.

Marta Wasiak / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X