Strona głównaEmeryturaEmerytura z polisy

Emerytura z polisy

Większość Polaków przyzwyczaiła się do emerytur z jednego źródła - z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Tymczasem po reformie systemu ubezpieczeń społecznych będziemy otrzymywać emerytury z co najmniej dwóch instytucji - ze wspomnianego wcześniej ZUS-u oraz z Otwartych Funduszy Emerytalnych. Jednak obecne symulacje pokazują, że łączna emerytura z tych obu instytucji nie będzie wysoka. Tak więc każdy pracujący powinien zastanowić się nad dodatkowym, prywatnym ubezpieczeniem - ubezpieczeniem rentowym czy emerytalnym.
Emerytura z polisy [©  Alexander Raths - Fotolia.com] Jedną z form indywidualnego programu emerytalnego są ubezpieczenie na życie z funduszem inwestycyjnym. Towarzystwa ubezpieczeń na życie oferują ubezpieczenia pozwalające na długoterminowe oszczędzanie. W ubezpieczeniach w wariancie inwestycyjnym składki lokowane są w funduszach kapitałowych o różnych stopniach ryzyka, a co za tym idzie, zróżnicowanym spodziewanym zyskiem.

Z tytułu umowy ubezpieczenia, ubezpieczający opłaca składkę. W zależności od indywidualnych możliwości finansowych każdego ubezpieczonego składka może być opłacana z częstotliwością roczną, półroczną, kwartalną, miesięczną lub w postaci składki jednorazowej o określonej wysokości minimalnej.

W zależności od warunków polisy, ubezpieczony po osiągnięciu określonego w umowie wieku, może otrzymywać dożywotnią miesięczną emeryturę (rentę), może otrzymać zebrane środki w formie jednorazowej wypłaty kapitału końcowego, może też zlecić wypłatę na rzecz wskazanej osoby. Zarówno emerytura (renta), jak i kapitał końcowy, powiększane są o zyski uzyskane z inwestycji.

Ubezpieczenie takie pozwala gromadzić kapitał, z którym łatwiej będzie zacząć nowe życie po przejściu na emeryturę.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć