Strona głównaEmeryturaEmerytury zagraniczne: Polsko-Niemiecki Dzień Poradnictwa w Szczecinie

Emerytury zagraniczne: Polsko-Niemiecki Dzień Poradnictwa w Szczecinie

Czy każda osoba, która pracowała w Niemczech ma prawo do niemieckiej emerytury? Czy do stażu są wliczane okresy pracy w byłej NRD? Na tego typu pytania odpowiedzą eksperci podczas Polsko-Niemieckiego Dnia Poradnictwa.
W wszystkich chętnych zapraszamy 14 maja do szczecińskiej siedziby ZUS, przy ulicy Matejki 22, w godzinach 9.00 - 12.00 i 13.00 - 16.00.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Niemieckiego Urzędu Emerytalno-Rentowego (Deutsche Rentenversicherung Bund), branżowej instytucji ubezpieczenia społecznego (Rentenversicherung Knapfschaft -Bahn -Seekasse) oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Polscy i niemieccy eksperci będą odpowiadać na pytania dotyczące zasad przyznawania emerytur w przypadku, jeśli wykonywano pracę w obu krajach. Odpowiedzą także szczegółowo na pytania związane z podjęciem pracy na podstawie przepisów wspólnotowych oraz na podstawie polsko - niemieckiej umowy z 1975 roku.

Do udziału w konsultacjach zapraszamy osoby indywidualne oraz przedsiębiorców. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się jakie formalności należy spełnić by podjąć pracę w Niemczech lub by można było delegować pracowników do pracy w tym kraju.

ZUS

Tagi: zus, emerytura, niemcy

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

  • 13:06:25, 11-08-2017 ~gość: 195.22.127.xxx

    Mam wrażenie jakbym znał osobiście autora, bo w całości się zgadzam z tym wpisem.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • Hospicja.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X