Strona główna Emerytura Wiadomości

Dożyj 100 lat to dostaniesz z ZUS dodatkowe pieniądze

Fot. Sondem - Fotolia.comKażda osoba, która obchodzi swoje setne urodziny może liczyć na przyznanie honorowego świadczenia pieniężnego w wysokości ponad 3,7 tys. zł. Pieniądze dostają z ZUS także ci, którzy nie przepracowali w swoim życiu ani jednego dnia i dlatego nie pobierają ani emerytury, ani renty.

więcej »

Wybierasz się na emeryturę? Nie rób tego w czerwcu

Fot. fotomatrix - Fotolia.comKażda osoba, która złoży wniosek o emeryturę w czerwcu dostanie mniej. Lepiej, więc poczekać do lipca, aby składki objęła dodatkowo kwartalna waloryzacja. Dzieje się tak za sprawą ustawy emerytalnej, która zakłada, że każdy z nas, kto decyduje się na złożenie wniosku w pierwszym półroczu ma obliczoną comiesięczną wypłatę o waloryzację roczną, te osoby, które poczekają do lipca zyskają także waloryzacje kwartalną. Niekiedy oznacza to zwiększenie emerytury o kilkaset złotych.

więcej »

Sprawdź czy możesz dostawać więcej pieniędzy z ZUS

Fot. Tomasz Zajda - Fotolia.comJeśli otrzymujesz z ZUS-u emeryturę lub rentę albo masz już ustalony kapitał początkowy, ale nie masz dokumentów, które potwierdzają Twoje zarobki za część twojego zawodowego życia i dlatego nie wliczono tych zarobków do ustalenia podstawy wymiaru świadczenia – sprawdź, czy możesz ponownie je przeliczyć z uwzględnieniem wynagrodzenia minimalnego. Przeliczenie może znacząco zmienić wysokość emerytury.

więcej »

Waloryzacja emerytur i rent 2018

Fot. babczynski - Fotolia.comOd 1 marca najniższa emerytura wzrosła o 29,80 zł, a przeciętna emerytura - o ok. 67,28 zł. Emerytury i renty w 2018 r. wzrosną o 2,98%.

więcej »

Waloryzacja rent i emerytur w 2018 roku

Fot. weyo - Fotolia.comWskaźnik waloryzacji rent i emerytur w 2018 roku wyniesie 102,98 procent. W efekcie najniższa emerytura wzrośnie o 29,80 zł, a przeciętna emerytura z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych – o ok. 67,28 zł.

więcej »

Coraz mniej czasu zostało na rozliczenie z ZUS

Fot. mnirat - Fotolia.comTylko do końca lutego masz czas na to żeby poinformować ZUS o swoich dodatkowych dochodach. Nie muszą sobie tym zawracać głowy osoby, które już osiągnęły powszechny wiek emerytalny, czyli 60 lat kobiety i 65 mężczyźni. Sprawdź, która zasada dotyczy właśnie ciebie.

więcej »

Nie daj się oszukać. ZUS przelicza emerytury za darmo

Fot. JPC-PROD - Fotolia.comDo Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Na Dolnym Śląsku dotarły niepokojące sygnały, że z emerytami kontaktują się osoby, które proponują przeliczenie emerytury. Oszuści za swoją „usługę” żądają 180 zł tymczasem ZUS przelicza emerytury całkowicie bezpłatnie.

więcej »

ZUS rozlicza podatek i wysyła PIT-y

Fot. shake_pl - Fotolia.comZUS sam rozliczy twoje podatki, jeśli poza rentą lub emeryturą nie miałeś innych dochodów w ciągu całego roku. PIT 40A, który dostaniesz pocztą do domu to zarówno informacja dla Ciebie o wysokości osiągniętych dochodów a jednocześnie deklaracja, która została wysłana do twojego urzędu skarbowego.

więcej »

Na "obniżoną" emeryturę idą głównie nieaktywni zawodowo

Fot. Herrndorff - Fotolia.comOd początku września ZUS przyjął 377,4 tys. wniosków związanych z przywróceniem wieku emerytalnego. Na emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn przechodzą głównie osoby, które dotąd były nieaktywne zawodowo.

więcej »

Setki tysięcy Polaków przejdą na emeryturę

Fot. Photographee.eu - Fotolia.comW pierwszych dwóch dniach września ZUS przyjął 20 razy więcej wniosków o emeryturę niż średnio dziennie w 2016 r. Łącznie w ostatnim kwartale 2017 roku będzie blisko 331 tys. osób, które będą mogły przejść na emeryturę. Eksperci podkreślają jednak, że im wcześniej przechodzimy na emeryturę, tym niższe świadczenie otrzymujemy. Przed podjęciem decyzji warto się skonsultować z doradcą emerytalnym. Od początku lipca we wszystkich oddziałach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych 595 doradców emerytalnych pomaga w wyborze najlepszego momentu przejścia na emeryturę.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Aktywni 50+ Hospicja.pl Akademia Pełni Życia eGospodarka.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X