Strona główna Emerytura Wiadomości

Emerytura? Najczęściej na konto

Fot. dobok - Fotolia.comDo przeszłości należą czasy, gdy emeryci, co miesiąc niecierpliwie czekali na wizytę listonosza. Część z nich jeszcze wprawdzie chce dostawać gotówkę do domu, ale już ponad 73 proc. seniorów otrzymuje zamiast gotówki przelew na swoje bankowe konto. Zaledwie dziesięć lat temu z takiej możliwości korzystał tylko co drugi emeryt.

więcej »

Ukraińscy pracownicy ratują budżet ZUS

Fot. whitelook - Fotolia.comJuż blisko 560 tys. cudzoziemców płaci w Polsce składki na ubezpieczenia społeczne. To rekordowy wynik, bo jeszcze w połowie 2016 roku było ich nieco ponad 137 tys. Zdecydowanie największą grupę stanowią Ukraińcy. Składki, które płyną od obcokrajowców, stanowią więc coraz poważniejszą pozycję w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

więcej »

Reforma emerytalna: rząd przyjął projekt ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych

Fot. ALDECAstudio - Fotolia.comPracownicze Plany Kapitałowe to program dodatkowego i dobrowolnego oszczędzania, który jest przeznaczony dla ok. 11,5 mln osób zatrudnionych. Środki zgromadzone w PPK będą stanowić prywatną własność uczestników.

więcej »

Sprawdź, czy dostałeś list z ZUS

Fot. materiały prasoweAż 19 dni przed wyznaczonym terminem Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wysyłkę ponad 20 mln listów z Informacją o Stanie Konta Ubezpieczonego. Część z nich trafiło do klientów ZUS drogą elektroniczną.

więcej »

Na emeryturę decydujemy się w poniedziałki

Fot. BillionPhotos.com - Fotolia.comW pierwszy dzień tygodnia do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpływa najwięcej wniosków od osób, które chcą przejść na emeryturę. Ta prawidłowość utrzymuje się od wielu miesięcy. Czy jest to związane z tym, że w czasie weekendu mamy czas na przemyślenie i podjęcie decyzji? A może właśnie odpoczywając dochodzimy do wniosku, że to już czas, aby zakończyć aktywność zawodową.

więcej »

Dożyj 100 lat to dostaniesz z ZUS dodatkowe pieniądze

Fot. Sondem - Fotolia.comKażda osoba, która obchodzi swoje setne urodziny może liczyć na przyznanie honorowego świadczenia pieniężnego w wysokości ponad 3,7 tys. zł. Pieniądze dostają z ZUS także ci, którzy nie przepracowali w swoim życiu ani jednego dnia i dlatego nie pobierają ani emerytury, ani renty.

więcej »

Wybierasz się na emeryturę? Nie rób tego w czerwcu

Fot. fotomatrix - Fotolia.comKażda osoba, która złoży wniosek o emeryturę w czerwcu dostanie mniej. Lepiej, więc poczekać do lipca, aby składki objęła dodatkowo kwartalna waloryzacja. Dzieje się tak za sprawą ustawy emerytalnej, która zakłada, że każdy z nas, kto decyduje się na złożenie wniosku w pierwszym półroczu ma obliczoną comiesięczną wypłatę o waloryzację roczną, te osoby, które poczekają do lipca zyskają także waloryzacje kwartalną. Niekiedy oznacza to zwiększenie emerytury o kilkaset złotych.

więcej »

Sprawdź czy możesz dostawać więcej pieniędzy z ZUS

Fot. Tomasz Zajda - Fotolia.comJeśli otrzymujesz z ZUS-u emeryturę lub rentę albo masz już ustalony kapitał początkowy, ale nie masz dokumentów, które potwierdzają Twoje zarobki za część twojego zawodowego życia i dlatego nie wliczono tych zarobków do ustalenia podstawy wymiaru świadczenia – sprawdź, czy możesz ponownie je przeliczyć z uwzględnieniem wynagrodzenia minimalnego. Przeliczenie może znacząco zmienić wysokość emerytury.

więcej »

Waloryzacja emerytur i rent 2018

Fot. babczynski - Fotolia.comOd 1 marca najniższa emerytura wzrosła o 29,80 zł, a przeciętna emerytura - o ok. 67,28 zł. Emerytury i renty w 2018 r. wzrosną o 2,98%.

więcej »

Waloryzacja rent i emerytur w 2018 roku

Fot. weyo - Fotolia.comWskaźnik waloryzacji rent i emerytur w 2018 roku wyniesie 102,98 procent. W efekcie najniższa emerytura wzrośnie o 29,80 zł, a przeciętna emerytura z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych – o ok. 67,28 zł.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Kobiety.net.pl Kosciol.pl Aktywni 50+ Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X