Strona główna Emerytura Wiadomości

30 groszy na miesiąc. Tyle wynosi najniższa emerytura na Dolnym Śląsku

Fot. barwna - Fotolia.com30 groszy co miesiąc wpływa na konto wrocławianki, która w swoim życiu przepracowała zaledwie cztery miesiące i uzbierała niespełna 80 zł składek. Najwyższą emeryturę wypłaca ZUS mieszkańcowi Wałbrzycha. 13 tys. złotych dostaje emeryt, który na emeryturę przeszedł dopiero po ukończeniu 72 lat, po 53 latach pracy.

więcej »

Polacy na emeryturze będą chcieli spędzać czas z rodziną i podróżować

Fot. seventyfour - Fotolia.comAż 63% Polaków na emeryturze chce poświęcić czas bliskim, a 52% chce spędzić ten czas aktywnie na podróżach – tak o emeryturze myślą głównie młodsi ludzie. Jednak 24% osób, zwłaszcza starszych uważa, że to czas, w którym mogą pojawić się problemy finansowe. To wnioski z badania “Życie na emeryturze - wyobrażenia i postawy Polaków”, zrealizowanego na zlecenie Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami przez ARC Rynek i Opinia.

więcej »

Dorabiałeś na emeryturze? Rozlicz się z ZUS

Fot. whitelook - Fotolia.comTylko do jutra mają czas emeryci i renciści na rozliczenie z ZUS-em swoich dodatkowych dochodów. Jeżeli w 2018 roku świadczenie z ZUS nie było jedynym dochodem – ostatni dzień lutego to ostatni dzwonek na poinformowanie o tym ZUS. Nie muszą sobie tym zawracać głowy osoby, które już osiągnęły powszechny wiek emerytalny, czyli 60 lat kobiety i 65 mężczyźni. Sprawdź, która zasada dotyczy właśnie ciebie.

więcej »

Jak w prosty sposób podwyższyć emeryturę

Fot. Miljan Živković - Fotolia.comNa wysokość emerytury ma wpływ nie tylko miesiąc, w którym na nią przechodzisz. Znaczenie może mieć również konkretny dzień miesiąca, w którym zdecydujesz się złożyć wniosek o emeryturę.

więcej »

Emerytura? Najczęściej na konto

Fot. dobok - Fotolia.comDo przeszłości należą czasy, gdy emeryci, co miesiąc niecierpliwie czekali na wizytę listonosza. Część z nich jeszcze wprawdzie chce dostawać gotówkę do domu, ale już ponad 73 proc. seniorów otrzymuje zamiast gotówki przelew na swoje bankowe konto. Zaledwie dziesięć lat temu z takiej możliwości korzystał tylko co drugi emeryt.

więcej »

Ukraińscy pracownicy ratują budżet ZUS

Fot. whitelook - Fotolia.comJuż blisko 560 tys. cudzoziemców płaci w Polsce składki na ubezpieczenia społeczne. To rekordowy wynik, bo jeszcze w połowie 2016 roku było ich nieco ponad 137 tys. Zdecydowanie największą grupę stanowią Ukraińcy. Składki, które płyną od obcokrajowców, stanowią więc coraz poważniejszą pozycję w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

więcej »

Reforma emerytalna: rząd przyjął projekt ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych

Fot. ALDECAstudio - Fotolia.comPracownicze Plany Kapitałowe to program dodatkowego i dobrowolnego oszczędzania, który jest przeznaczony dla ok. 11,5 mln osób zatrudnionych. Środki zgromadzone w PPK będą stanowić prywatną własność uczestników.

więcej »

Sprawdź, czy dostałeś list z ZUS

Fot. materiały prasoweAż 19 dni przed wyznaczonym terminem Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wysyłkę ponad 20 mln listów z Informacją o Stanie Konta Ubezpieczonego. Część z nich trafiło do klientów ZUS drogą elektroniczną.

więcej »

Na emeryturę decydujemy się w poniedziałki

Fot. BillionPhotos.com - Fotolia.comW pierwszy dzień tygodnia do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpływa najwięcej wniosków od osób, które chcą przejść na emeryturę. Ta prawidłowość utrzymuje się od wielu miesięcy. Czy jest to związane z tym, że w czasie weekendu mamy czas na przemyślenie i podjęcie decyzji? A może właśnie odpoczywając dochodzimy do wniosku, że to już czas, aby zakończyć aktywność zawodową.

więcej »

Dożyj 100 lat to dostaniesz z ZUS dodatkowe pieniądze

Fot. Sondem - Fotolia.comKażda osoba, która obchodzi swoje setne urodziny może liczyć na przyznanie honorowego świadczenia pieniężnego w wysokości ponad 3,7 tys. zł. Pieniądze dostają z ZUS także ci, którzy nie przepracowali w swoim życiu ani jednego dnia i dlatego nie pobierają ani emerytury, ani renty.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku EWST.pl Pola Nadziei Hospicja.pl Oferty pracy