Strona główna Emerytura Wiadomości

Doradcy emerytalni w ZUS oblężeni

Fot. Robert Kneschke - Fotolia.comTylko w ciągu pierwszych siedmiu dni z usług doradców emerytalnych w ZUS skorzystało ponad dwa tysiące osób. Ponad pół tysiąca z nich otrzymało wyliczenia dotyczące wysokości przyszłej emerytury. Uruchomienie usługi doradcy to zusowski strzał w dziesiątkę. Od 1 lipca pojawią się we wszystkich placówkach w całej Polsce.

więcej »

Doradcy w ZUS podpowiedzą kiedy warto przejść na emeryturę

Fot. contrastwerkstatt - Fotolia.comWahasz się czy przejść na emeryturę czy może jednak dalej pracować? Nie wiesz jak obliczyć wysokość swojej przyszłej emerytury? Już wkrótce w rozwiązaniu tych problemów pomoże ci doradca emerytalny. Od lipca we wszystkich placówkach ZUS na przyszłych emerytów czekali będą doradcy emerytalni, których zadaniem będzie wyjaśnienie, kiedy warto zostać emerytem, tak by wysokość emerytury była możliwie najbardziej korzystna.

więcej »

Zbieraj dokumenty z pracy. Od tego może zależeć wysokość emerytury

© mnirat - Fotolia.comKończące działalność lub likwidowane firmy nie dbają o kartoteki płacowe byłych pracowników. Sami pracownicy nie gromadzą dokumentów potwierdzających wysokość zarobków i czas zatrudnienia. Kłopoty pojawiają się wtedy gdy przymierzają się do przejścia na emeryturę. Bez kompletu dokumentów ZUS nie może naliczyć kapitału początkowego, co skutkuje wyliczeniem znacznie niższej kwoty comiesięcznej wypłaty niż się tego spodziewa przyszły emeryt.

więcej »

ZUS spodziewa się lawiny wniosków o emeryturę

© whitelook - Fotolia.comLawinowego wpływu wniosków o wyliczenie emerytury spodziewa się ZUS na Dolnym Śląsku w trzecim kwartale tego roku. Ze wstępnych szacunków wynika, że wniosków będzie o około 30 proc. więcej niż w poprzednich latach.

więcej »

10 tys. zł za późniejszą emeryturę

© Tomasz Zajda - Fotolia.comPremia 10 tys. zł za niekorzystanie przez dwa lata z obniżonego wieku emerytalnego – to kolejny pomysł na zmiany w systemie emerytalnym. Pomysł premii jest jednym z rozważanych przez rząd wariantów rozwiązań zachęcających do późniejszego przechodzenia na emeryturę – potwierdziła premier Beata Szydło.

więcej »

Myślisz o emeryturze? Sprawdź czy masz naliczony kapitał początkowy

©  weyo - Fotolia.comNaliczenie kapitału początkowego może zwiększyć emeryturę nawet o ponad tysiąc zł. Niestety nadal wiele tysięcy Polaków nie zawnioskowało o to żeby ZUS to zrobił. W 2014 r. kapitał początkowy ustalono dla 8,1 mln osób, a jego przeciętna kwota wynosiła 84 tys. zł.

więcej »

Dorabiasz do renty lub emerytury? Masz jeszcze tydzień na powiadomienie ZUS-u

© encierro - Fotolia.comCoraz mniej czasu mają pracujący emeryci na to żeby poinformować ZUS o swoich dodatkowych dochodach. Nie wszyscy jednak muszą to robić. Z tego obowiązku zwolnione są tylko osoby, które już osiągnęły powszechny wiek emerytalny i niektórzy renciści. Sprawdź, która zasada dotyczy właśnie ciebie.

więcej »

ZUS: nowe legitymacje dla emerytów i rencistów

fot. ZUSNowa kolorystyka, jasne dane i oznaczenie w języku Braille’a to wyznaczniki legitymacji, które ZUS wydaje od początku lutego 2017 r. Nowy, dostosowany do potrzeb osób słabowidzących i niewidzących dokument dostanie każdy, kto przejdzie na świadczenie z ZUS.

więcej »

ZUS korzystniej przelicza kapitał początkowy

© whitelook - Fotolia.comEmeryturę można ponownie przeliczyć – przypomina Wiesława Lempska z ZUS. Dodatkowy, wcześniej nieudowodniony staż pracy czy zarobki uzyskiwane już po przyznaniu świadczenia mogą wpłynąć na wysokość emerytury. Obecnie obowiązują też korzystniejsze zasady uwzględniania okresów ukończenia studiów, urlopu wychowawczego czy opieki nad dzieckiem przy ustalaniu kapitału początkowego, od którego zależy wysokość emerytury.

więcej »

Pobierasz tylko emeryturę? ZUS przyśle PIT do domu

© serQ - Fotolia.comJeśli nie miałeś żadnych dochodów poza rentą lub emeryturą nie musisz się martwić o roczne rozliczenie swoich podatków – ZUS zrobi to za Ciebie. PIT 40A to informacja dla Ciebie a jednocześnie deklaracja, która została wysłana do twojego urzędu skarbowego.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Kobiety.net.pl Akademia Pełni Życia Poradnik-zdrowia.pl Hospicja.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X